Ana Sayfa Spor 25 Haziran 2021 60 Görüntüleme

Son Dakika Fenerbahçe haberleri- Eski başkan Aziz Yıldırım’dan kongre kararı! Deprem etkisi yaratacak sözler…

BASIN TOPLANTISINDA LİDER ALİ KOÇ’A OLAY SÖZLER!

Fenerbahçe eski Lideri Aziz Yıldırım, başkanlık seçimi öncesi Çırağan Sarayı’nda gündemle ilgili basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısının akabinde Aziz Yıldırım’dan flaş bir karar geldi. İşte Aziz Yıldırım’ın büyük ses getiren kelamları ve aldığı karar…

“BAŞKANLIĞA ADAY OLMAYACAĞIM”

“Bir daha başkanlığa aday olmayacağım. Bunu bilin. Mahallede idare yapsan, bu kadar makus idare olmaz. Fenerbahçe’nin geleceğini tehlikede gördüğüm için konuşacağım.

KONGREYE KATILMAYACAĞINI AÇIKLADI

Eski Fenerbahçe Lideri Aziz Yıldırım, kongre öncesi maraton tribün tarafındaki otoparkı kullanma isteklerinin kabul edilmediğini belirterek kongreye katılmayacağını açıkladı.

“iŞLER BERBAT GİDERSE F.BAHÇE’Yİ SAVUNURUM”

Fenerbahçe’nin geleceğini tehlikede gördüğüm için konuşacağım. İşler berbat gidiyorsa ben Fenerbahçe’yi savunurum. Bunlar Fenerbahçe’yi iyi yönetmiyorlar. 3 yıl evvel sayın Ali Koç büyük teveccühle seçildi. Fenerbahçe için ne yapmalıyız diye karar verdik. 3 yıl boyunca açıklama yapmamaya karar verdim. Ortada bizi tahrik ettiler. Ben ve arkadaşlarımı bir yola getirmeye çalıştılar. Artık geldik bugüne. Fenerbahçe’ye yapılacak ziyanlar karşısında kamuoyunu bilgilendireceğiz.

“3 YILDIR ENKAZ EDEBİYATI VAR”

3 yıldır enkaz edebiyatı var. Biz makûs tablo bırakmadık. Bunları açıklarken teklif ve isteklerim olacak. 1998 yılında 1 oyla o günkü telaffuzla lider seçildik. Geldiğimde Dereağzı Tesisleri, bir çim saha vardı. 50 tane tapu aldım bu kulübe. Ben Fenerbahçe’ye geldiğim günden beri, ‘Paraları harcayalım 1 sene daha şampiyon olalım, kulübe bir şey kalmasın’ mantığıyla hareket etmedik. Kulübün kasasında. Bugün F.Bahçe’nin mal varlığı borçlarından fazladır. Sayın lider ya hesap bilmiyor ya kitap. Beşiktaş’ın neyi var bir stadı var, bir de kamp tesisleri var. G.Saray’ın neyi var? Florya’da yarısı devlete ilişkin olan arsa.

“BEYAZ ATLI PRENS KÜME DÜŞÜRÜYORDU”

16 bin kişi seni niçin seçti anlamamışın. “Ali Koç, beyaz atlı prens olarak geldi. Pamuk Prenses’i alacak, uçuracak… Beyaz atlı prens küme düşürüyordu bizi. 3-4 maç kala küme düşmekten kurtulduk. 6. yahut 7. olduk. Fenerbahçeliler ondan başarılı bir futbol ekibi ve spor kulübü bekliyor. Ben şampiyonluk kelamı vermedim diyor. F.Bahçeli olan herkes şampiyonluk kelamı vermeye mecburdur. 

“HEP BİR MAZERETLERİ VAR”

Stadı yaptık, borç alarak yaptık. 100 milyon dolara yakın maliyeti oldu. Ülker Arena… Bugünkü maliyeti 130 milyon dolar. Samandıra, Dereağzı tesisleri, Fenerbahçe Koleji yeri, Fenerbahçe TV ve yayın kümesi, Fenerium, Faruk Ilgaz Tesisleri, Topuk Yaylası… İç varlıklarımızın farkında değiller. Gidip görmediler. Gezmek de 10-15 gün sürer. Daima bir mazeretleri var. Ali Koç’un bir meşakkati var. Biz kaybettik, çekildik. Biz aday olduk seçilemedik. Biz kaçmadık ki. Ben çok eziyetler çekiyorum diyor. 3 senede çok ıstıraplar çektim diyor. Mahpus mi yattın? Pandemide 1 hafta meskenden çıkmadın herhalde.

“PENDİK MAÇINI KAYBETTİK, İSTİFAYA DAVET ETTİLER”

Ben aldığımda şampiyon olduk. Pendik maçını kaybettik, bizi istifaya davet ettiler. Olur, ederiz dedik. Aldık kongre kararı, bir tanesi aday olmadı. Biz mecbur devam ettik. 2001’de şampiyon olduk, ‘Bırakıyorum, konuttan bırakmamı istediler’ dedim. Bıraktık, beşerler istedi, sevgi hürmet dediler, geri döndük. 2006’da şampiyonluğu kaybettik, FETÖ operasyonları başladı, yeniden telefonlar falan filan geri döndük.

“BEN F.BAHÇE’NİN KENDİSİYİM”

Ali Koç’un içine Aziz Yıldırım ve arkadaşları kaçmış. Lütfen bizi kendine rakip görme. Bizi düşman olarak görme, bizi içinden at. Bizle rakip olabilmen için 20 sene başkanlık yapman, şampiyonluklar alman, stadı yıkıp tekrar yapman, Topuk Yaylası’nı yıkıp tekrar yapman lazım. Hapse gideceksin hapse! Bak bana kimse bir şey gösteremez. Her gecenin bir sabahı olmaz. Beni fazla kızdırmayın. Bugüne kadar sabrettim bundan sonra sabretmem. Ben Fenerbahçe’nin kendisiyim. Beni soyundurmayın tekrar. Korkuyorsunuz, kaygı dağları sardı. Biz Fenerbahçeliyiz boykot yapmayız.

“SÖZÜNÜ YERİNE GETİR”

Ben sizi mahkemeye vereceğim. 150 milyon euro biz, 150 milyon euro sen ver. Gel sen futbolu yönet, biz de basketi yönetelim dedik. Sen 150 milyon euro kelam verdin, kelamını yerine getir!

“2 YILDA KASAYA 500 MİLYON DOLAR PARA GİRDİ”

52 tane oyuncu aldın. Para yok bu kulüpte, batmış bu kulüp. 52 tane topçuyu nasıl aldın? 6 tane antrenör getirdin. Biz bir oyuncu alıyorduk, çabucak bildiriyorduk SPK’ya. Hani SPK nerede? Onlar da yok ortada. Borç yüzde 67 borç atmış. 2 yılda bu kulübe 500 milyon dolar para girdi. Bu para ne oldu? 50 milyon euro, izim çalışmalarımız sonucunda alınan oyuncuların satışlarından gelen bonservis parası. 3 tane basketbolcunun ABD’ye satışından gelen para da var.

“RAMOS, MARCELO BOŞTA, AL”

Bize yalancı diyor. Seni affetmem. Seni bu seyirciyle göndereceğim. Bak Ali Koç, sen Koç’luğunu bil. Sen Koç’un veliahtısın. Gidip Darmstad’tan Serdar Dursun’u aldın. Bundan sonra sahnedeyim. Herkes özgür. Sen Ali Koç olarak Ramos boşta, Marcelo boşta onları al. Git Benzema’yı al. Git Roma’dan Dzeko’yu al. Ortega’ları, Alex’leri, Anelka’ları transfer ettik. Anelka, Daum’un sayesinde kulübede oturdu. Senden beklentimiz bu. Sana gidip Darmstadt’tan Serdar Dursun’u almak yakışmaz. Paran yoksa bırak. Parası olan gelir. Sende para çok. Para yoksa kimse seni seçmez. Bundan sonra söyleyeceğin kelama iki kelam söylerim. Nasıl olsa sallamak kolay benim için. 

“SAYIN ALİ KOÇ 3 TEMMUZ’UN NERESİNDE BUNU ANLAMADIK”

3 Temmuz’dan evvel Murat Özaydınlı yanıma geldi. ‘Hisse senetleri 1.8 milyar doları buldu. Biz yüzde 15 halka arz yapalım, 270 milyon dolar kulübe para gelecek. 150 milyonla borcu ödeyelim, 100 milyon doları bankaya koyalım, 20 milyon dolarla transfer yapalım’ dedi. Forbes mecmuası, ‘Aziz’in mucizesi’ diye başlık attı. Gelecek 20 yılın ekiplerinden biri olarak gösteriyorlardı bizi. Sonra 3 Temmuz… Sayın Ali Koç 3 Temmuz’un neresinde, bunu anlamadık. Bir gün 3 Temmuz kırmızı çizgimiz diyor, 2013’ten sonra idare başarısızlığıdır diyor. Karar ver. ‘Benim dava arkadaşlarım bana FETÖ’cü diyor’ dedi, bu türlü bir şey yok. Buna girersek, evvel Hakan Şükür’ün suçlamalarına yanıt vereceksiniz.

“YARGITAY’DA DAVA DEVAM EDİYOR”

2012’de seçim var, ben hapisteyim, sen idareye girmedin, ayrıldın gittin. Kumpas davası için gittik dilekçe verdik ve karar çıktı. Bizden öbür herkes seviniyor, bir biz sevinmedik. Dava öteki türlü bitseydi, biz güç durumda kalacaktık. Davalar açılacakmış, bunların bizim denetimimizde olması gerekiyor. Bizim içimiz yandı, biz yandık. Ne kaybettiğimizi biz biliyoruz, bize sormadan yapmayın, hareket etmeyin. Daha Yargıtay’daki dava devam ediyor.

OBRADOVİC’İ GETİRECEĞİNİN KELAMINI VERDİ

Obradovic benim dostum. Akşamları otururduk, Obradovic gelirdi, konuşurduk. 5 dakika basket, 5-6 saat hayat kıssası. O anlatırdı, biz anlatırdık. Ali Yıldırım, ona takılırdı, ‘Sen zone yapmayı bilmiyorsun, Mahmut ağabeyden öğren’ kaygısı kızdırırdı eğlenirdik. Sayın Ali Koç, yarın ‘Basketbol ekibini A.Ş haline getiriyorum’ de. Ben de o A.Ş’yi almaya talibim. Yarın Obradovic’i getiriyorum. Bizde para çok. Her sene final-four oynayacağız.

BALABAN: “ORADAN GELDİK EUROLEAGUE ŞAMPİYONLUĞUNU ALDIK”

Toplantıda kelam alan Ozan Balaban, “Biz 98’de sıcak suyun akmadığı (Aliço anlatırdı) tesislerden Ülker Arena’ya ve Euroleague şampiyonluğuna getirdik bu kulübü. 34 sayı farkla yenilen maçtan sonra Lider Aziz Yıldırım gelip Obradovic’le konuştu. Buraya lider olarak değil senle birlikte yola çıkan yoldaşın olarak geldim, devam edeceğiz ve bırakmayacağız dedi. Oradan geldik Euroleague şampiyonluğu aldık” diye konuştu.

“PATAVATSIZCA KONUŞUYOR”

Yıldırım şöyle devam etti: “Bir şey söyleyeceğim de ayıp kaçacak. Koç’un çocuğuna bir şey söylemek istemiyorum. Rahmi Koç’a hürmetim var, zira hapishanede beni gelip ziyaret etti. Bir şey söylemeye çekiniyorum, vallahi çekiniyorum lakin o çekinmiyor. Patavatsızca konuşuyor.

“BANA 10 MİLYON EURO VER…”

13 kupa kazanmışız futbolda. 17 teknik adamla çalışmışım 20 senede. Bir laf da şu: ‘Fenerbahçe’ye antrenör bulamıyoruz, gelmiyorlar’ Bu türlü bir kelam hem Fenerbahçe’ye hem Türkiye’ye hakarettir. Parayı verirsen insan her yere gelir, parayı vermezsen kimse gelmez. Sen bana ver 10 milyon euro, bak nasıl getiriyorum. Sen Koç’sun. Farkında değilsin. Sen benim üzere babası öğretmen biri değilsin ki. Gereğini yap, gereğini yapmayacaksan aday olma. Birisi çıkar. Bir Allah’ın kulu çıkar elbette. Bak rakipte 5 tane lider adayı çıkıyor.  

“İRFAN CAN’I 11 MİLYON EUROYA ALDILAR”

Galatasaray ve Marsilya İrfan Can için 4.5 milyon euro verdi. Biz kaça aldık? 11 milyon euro. Sakın beni yalanlamaya kalkmasınlar. Evrakları yayınlarım. Ayıp ya. Galatasaray 9 verdi diyorlar, Galatasaray’a gitmesin diye alıyorlar. Antrenörleri getiriyorsun, Cocu’ya 1.5 milyon euro tazminat veriyorsun. E maaş da verdin, kaça geldi? Mourinho’yu getirsen daha iyiydi. Mesut Özil’i, İrfan Can Kahveci’yi kaça aldılar? Bilen var mı? Ben söylüyorum. Bugüne kadar TFF’ye 1 lira ödeme göstermediler.

“SEN BENLE YARIŞAMAZSIN”

Sen benle yarışamazsın. Biz sokakta büyüdük, çok dayak yedik. Sen pamuklara sarılarak büyümüşsün. Ben o denli değildim. Benimle müsabakayı bırak. 52 tane oyuncu alacağınıza 10 tane bedelli futbolcu alın. Sağlam bir idare yap. Ali Koç kendine yakışan idare yapmalı. Başkanlığı düşünmüyorum, arkadaşlarımdan aday çıkan olursa onları destekleyeceğim. Kenara çekilmeyeceğim, protokol tribününde oturacağım. Beni görecekler. Loca almayacağım. Protokolde bedavaya oturacağım. 

“KİMSE BU KULÜBÜ SATAMAZ”

F.Bahçe’nin satılabilmesi için kulübü satmanız lazım. Bu operasyon için Genel Kurul’un karar vermesi lazım. Hiçbir vakit hayatımda bu türlü bir fikrim olmadı. İsmi ne olursa olsun hiçbir F.Bahçe Lideri bu kulübü satamaz, karşısında oluruz. Ben buradayım! Bir de hocacılar, FETÖ’cüler bu kulübe giremez. O denli bir şey olduğu anda ben yeniden burada olacağım.

“OZAN TUFAN’I SATACAKLAR”

440 milyon euro borç bıraktım. Bu borcun yarısı dövizdir, geri kalan kısmı Türk Lirası’dır. Bunlar 50 milyon euro oyuncu sattılar, 25 halka arz yaptılar, villaları sattılar, 100 milyon euro nakit para girdi. Siz bu parayla gidip borcu kapatsanıza kardeşim. Biz bir hesap çıkardık, bu hesaba nazaran kulübün 591 milyon dolar mal varlığı var. Artı 300 milyon dolar ben Futbol A.Ş bıraktım, atletler bıraktım. Artık Ozan Tufan’ı satacaklar, onunla gidip borçları kapatsınlar.

“NİHAT BEYEFENDİYLE HENGAME ETMEYİN”

Herkesle arbede ediyorlar. Evvel içerideki herkesi memnun edeceksin. Herkese barış çubuğu uzatacaksın. Nihat lider benimle birlikte 15 sene ikinci başkanlık yaptık. Bu bir hizmettir. Burası paralı bir hizmet yeri değildir. Nihat Beyefendi ile hengame etmeyin. Yanınıza alın. Yol gösterir. Şikayetlerinizi gidin ‘Ağabey’ diyerek anlatın. Sow’un transferinde de rol alan isimlerden biridir. Bu adamcağızı taraftarın önüne attınız. Nihat Özdemir’i üyelikten atacağınıza içerde FETÖ’cü üyeler var. Onları üyelikten atın. Nihat beyefendi Covid-19 oldu hastanede yaptı. Emre Belözoğlu ile birlikte ziyaret ettiniz. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.

“HEM G.SARAY HEM DE BEŞİKTAŞ’TAN YETERLİ DURUMDAYIZ”

Hani diyorlar ya, enkaz bıraktım diye… Ben diyorum ki 500 milyon euro mal varlığı bıraktım size. 300 milyon euro da borç bıraktım. Şayet bu 300, 500’ü geçerse, ben kulübe ödemeye hazırım. Bir daha sakın kimse enkaz durumu yapmasın. Hem G.Saray hem Beşiktaş’tan iyi durumdayız. Hem de üstümüzden 3 Temmuz silindir üzere geçti. 

“BEN OLSAM BELÖZOĞLU İLE DEVAM EDERDİM”

Obradovic’i söylüyorum. A.Ş.’yi kuruyoruz desinler, bana tamam yetkilisin desinler, yarın sabah Obradovic’i özel uçakla getiririm. 30-35 milyon euro bütçe neyse karşılayacağım hepsini. Biz tarih yazdık. Onlar tarihi tersten yazıyorlar. 52 transfer, 2 sportif yönetici, 6 teknik yönetici aldılar. Boşuna macera arıyor. Ben olsam Emre Belözoğlu ile devam ederdim. Avrupa’ya gidemedik. Sportif başarın nasıl diyorlar, 6 diyor. Sıfır! 

“KADIKÖY’DE RUHSAL ÜSTÜNLÜK SONA ERDİ”

3 farklı ekibin şampiyonluğunu izledik. Kadıköy’de G.Saray, Trabzonspor ve Beşiktaş’a karşı serinin bitişi. Fenerbahçe, Göztepe’ye 21 yıl sonra, Gençlerbirliği’ne 21 yıl sonra, Sivasspor’a 7 yıl sonra yenildi. Ruhsal üstünlük sona erdi. ‘Kadıköy’den çıkış yok’ sloganı sona erdi.?

“KENDİSİ GİTTİĞİNDE SPONSORLUKLAR DEVAM EDECEK Mİ?”

Koç kümesinin bütün şirketleri Fenerbahçe’ye sponsor. Kendisi gittiğinde sponsorluklar devam edecek mi? Etmeyecekse gelen liderler için büyük problem başlayacak. Kendi şirketlerinden vermesin, kamuoyundan şirketler gelsin.

“ERSUN YANAL GELEMEZ DEDİM, GETİRDİLER”

Giden geri geliyor, nerede kaldı kulüpçülük? Ersun Yanal gelemez dedim, getirdiler. Gökhan-Caner dedim, getirdiler. Bir tek Alex kaldı, onu da bekliyorum yakında.

“BAYRAKLARI HAZIRLADIK, NE YAPACAĞIZ?”

Hiçbir sponsorun kulübe ne kadar verdiği biliniyor mu Allah aşkına? Bayraklarınızı hazırlayın diyor. Bayrakları hazırladık çıkardık ne yapacağız? Ben merak ediyorum. 3 Temmuz’un hiçbir yerinde yoktun ki sen. Zorla söyletiyorsun bize. 3 Temmuz’u yaşayan içinde yaşasın. Kulübe düşen vazifeler neyse yapsınlar. 3 Temmuz’la ilgili çok fazla konuşmak istemiyorum. Bir gün bu Metris’i ve bu olayları yaşayan birisi, tüm bu yaşananları kitap haline getirecek. O vakit herkes her şeyi öğrenecek. 

“VOLKAN BALLI BU KULÜPTEN GİDECEK”

Volkan Ballı… ‘Fenerbahçe şike yaptı’ diyen bir adam. Ben ona alkolik demişim, o da bunu söylemiş. Ya sen bana ziyan ver, neden Fenerbahçe’ye ziyan veriyorsun? Bak Ali Koç, bu Volkan Ballı’yı göndermezsen, onu da seninle bir arada göndereceğim. Bundan sonra peşindeyim. Bu kulüpten gidecek. ‘İyiler daima kazanır’ diyorsun iyi değilmişsin demek ki kazanamıyorsun.

16. UNSUR ÇOK TEHLİKELİ, GERİ ÇEKSİNLER”

16. husus çok tehlikeli. Gayrimenkulleri, pay senetlerini satıyor. Bu maddeyi geri çeksinler. Sonra çıkıp güzelce anlatsınlar. Şayet uygunsa kabul edelim. Bu formda 16. unsura karşıyım. ‘Kulübü satıyoruz’ diyebilirler. Kimse Fenerbahçe Kulübü’nü satamaz kardeşim! Nokta. Kimin ne korkusu var! Yapamazlar. Futbol AŞ’de meşakkat var ancak onu bilin. Dışarıdaki hengame bize ziyan verir. Birlik beraberliği sağlayın.

“CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Türk sporunun gelişimi için teklif ettiğimiz bahislerin kanunlaşması konusunda, stadyum ve tesis üretiminde teşekkürlerimi sunuyorum. Metris’e gelenleri tehdit ediyorlardı ancak bir tane yürekli adam vardı, her akşam geliyordu. Rıdvan Dilmen.”

YENİ ÜYELERE ÖZEL 100 TL OYNA 100 TL KAZAN –

Milliyet

İlginizi çekebilir

Bakan Kasapoğlu sözünü tuttu

Bakan Kasapoğlu sözünü tuttu

hack forum hacker sitesi hack forum gaziantep escort gaziantep escort Shell download cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı
izmit escort Ataşehir escort ankara escort bostancı escort kadıköy escort muğla escort hack forum bahis forum forum bahis onwin babilbet fethiye escort slot siteleri deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler en güvenilir casino siteleri hack forum warez forum hack forum warez forum hack forum warez forum deneme bonusu deneme bonusu