Ana Sayfa Spor 5 Haziran 2021 2 Görüntüleme

EURO 2020’de A Grubu’nda dair tüm bilgiler

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle bir yıl ertelemeli olarak 11 Haziran-11 Temmuz’da düzenlenecek şampiyonada A Kümesi maçları, İtalya’nın başşehri Roma ile Azerbaycan’ın başşehri Bakü’deki olimpiyat statlarında oynanacak.

Turnuvaya mesken sahipliği yapacak 11 ülke ortasında yer alan 1968 şampiyonu İtalya, kümedeki en deneyimli kadro olarak dikkati çekiyor.

Teknik yönetici Şenol Güneş idaresindeki A Ulusal Futbol Ekibi ise 2000 ve 2008’deki şampiyonalarda elde ettiği başarılara yenisini eklemek istiyor.

Ay-yıldızlılar 5. sefer şampiyonada

Türkiye, elemelerde H Grubu’nu 7 galibiyet, 2 beraberlik ve 1 yenilgiyle Fransa’nın akabinde ikinci bitirerek şampiyonaya vize aldı.

Turnuvaya birinci sefer 1996’da katılan ve küme evresinde uğraş eden ulusallar, 2000’de çeyrek final, 2008’de ise yarı finale kadar yükseldi. Ay-yıldızlılar, 2016’daki son şampiyonada kümeden çıkamadı.

Tarihinde 5. defa Avrupa Şampiyonası finallerinde uzunluk gösterecek ay-yıldızlı grupta gözler, deneyimli forvet Burak Yılmaz’da olacak.

Fransız grubu Lille’in şampiyonluğa ulaşmasında büyük rol oynayan Burak, ulusal ekibin da gol yollarındaki en kıymetli kozu.

Türkiye’nin EURO 2020 takımı şöyle:

Kaleci: Altay Bayındır (Fenerbahçe), Mert Günok (Medipol Başakşehir), Uğurcan Çakır (Trabzonspor)

Defans: Zeki Çelik (Lille), Çağlar Söyüncü (Leicester City), Kaan Ayhan (Sassuolo), Merih Demiral (Juventus), Mert Müldür (Sassuolo), ?Ozan Kabak (Schalke 04), Rıdvan Yılmaz (Beşiktaş), Umut Meraş (Le Havre)

Orta saha: Yusuf Yazıcı (Lille), Dorukhan Toköz (Beşiktaş), İrfan Can Kahveci (Fenerbahçe), Okay Yokuşlu (Celta Vigo), Orkun Kökçü (Feyenoord), Ozan Tufan (Fenerbahçe), Taylan Antalyalı (Galatasaray), Hakan Çalhanoğlu (Milan)??

Forvet: Burak Yılmaz (Lille), Cengiz Ünder (Roma), Enes Ünal (Getafe), Abdülkadir Ömür (Trabzonspor), ?Kerem Aktürkoğlu (Galatasaray), Halil İbrahim Dervişoğlu (Brentford), Kenan Karaman (Fortuna Düsseldorf).

İtalya finallere namağlup geldi

Elemelerde yer aldığı J Kümesi’nde 10 maçını da kazanan ve attığı 37 golle dikkati çeken İtalya, mağlubiyetsiz başkan formda turnuvaya katılma hakkı kazandı.

Teknik yönetici Roberto Mancini’nin çalıştırdığı “Gök Maviler”in öne çıkan futbolcuları, Lazio’da bu dönem 25 gol atan Ciro Immobile ile Napoli’nin 19 gollü ismi Lorenzo Insigne.

Tarihinde 10. defa finallere katılacak 1968 şampiyonu İtalya, 2016’daki turnuvaya Almanya’ya penaltılarda yenilerek çeyrek finalde veda etmişti.

İtalya’nın EURO 2020 takımında şu oyuncular bulunuyor:

Kaleci: Gianluigi Donnarumma (Milan), Alex Meret (Napoli), Salvatore Sirigu (Torino)

Defans: Francesco Acerbi (Lazio), Alessandro Bastoni (Inter), Leonardo Bonucci (Juventus), Giorgio Chiellini (Juventus), Giovanni Di Lorenzo (Napoli), Emerson Palmieri (Chelsea), Alessandro Florenzi (Paris), Leonardo Spinazzola (Roma), Rafael Toloi (Atalanta)

Orta saha: Nicolo Barella (Inter), Bryan Cristante (Roma), Jorginho (Chelsea), Manuel Locatelli (Sassuolo), Lorenzo Pellegrini (Roma), Stefano Sensi (Inter), Marco Verratti (Paris)

Forvet: Andrea Belotti (Torino), Domenico Berardi (Sassuolo), Federico Bernardeschi (Juventus), Federico Chiesa (Juventus), Ciro Immobile (Lazio), Lorenzo Insigne (Napoli), Giacomo Raspadori (Sassuolo).

İsviçre’de Xhaka ve Shaqiri öne çıkıyor

Bir periyot Samsunspor’da vazife alan Vladimir Petkovic’in idaresindeki İsviçre, elemelerde D Grubu’nu 5 galibiyet, 2 beraberlik ve 1 yenilgiyle önder bitirerek finallere geldi.

Avrupa Şampiyonası’nda 5. defa uğraş edecek kırmızı-beyazlı grubun takımında, Arsenal’da forma giyen Granit Xhaka ile Liverpoollu Xherdan Shaqiri göze çarpıyor.

Türkiye üzere birinci sefer 1996’da finallere katılmaya hak kazanan İsviçre, en iyi derecesini elde ettiği 2016’daki tertipte son 16 cinsinde Polonya’ya elenmişti.

İsviçre’nin EURO 2020 takımı şu biçimde:

Kaleci: Yann Sommer (Borussia Mönchengladbach), Yvon Mvogo (PSV), Jonas Omlin (Montpellier)

Defans: Manuel Akanji (Borussia Dortmund), Loris Benito (Bordeaux), Eray Cömert (Basel), Nico Elvedi (Borussia Mönchengladbach), Jordan Lotomba (Nice), Kevin Mbabu (Wolfsburg), Becir Omeragic (Zürich), Ricardo Rodriguez (Torino), ?Fabian Schar (Newcastle United), ?Silvan Widmer (Basel)

Orta saha: Christian Fassnacht (Young Boys), Edimilson Fernandes (Mainz), Remo Freuler (Atalanta), Admir Mehmedi (Wolfsburg), Xherdan Shaqiri (Liverpool), Djibril Sow (Frankfurt), Ruben Vargas (Augsburg), Granit Xhaka (Arsenal), Denis Zakaria (Borussia Mönchengladbach), Steven Zuber (Eintracht Frankfurt)

Forvet: Breel Embolo (Borussia Mönchengladbach), Mario Gavranovic (Dinamo Zagreb), Haris Seferovic (Benfica)

Galler, 2016’daki muvaffakiyetini tekrarlamak istiyor

Teknik yönetici Robert Page’in başında olacağı Galler, elemelerde E Grubu’nu 4 galibiyet, 2 beraberlik ve 2 yenilgiyle ikinci sırada tamamlayarak EURO 2020 biletini aldı.

“Ejderhalar”ın öne çıkan oyuncuları ortasında, geçen dönem Tottenham’da kiralık oynayan Real Madridli Gareth Bale ile Chelseali Ethan Ampadu bulunuyor.

Tarihinde birinci sefer 2016’da Avrupa Şampiyonası’nda çaba eden Galler, yarı finale kadar yükselmeyi başarmış lakin turnuvada daha sonra şampiyonluğa ulaşacak olan Portekiz’e yenilmişti.

Galler’in EURO 2020 takımı şu isimlerden oluşuyor:

Kaleci: Wayne Hennessey (Crystal Palace), Danny Ward (Leicester City), Adam Davies (Stoke City)

Defans: Ben Davies (Tottenham), Joe Rodon (Tottenham), Chris Mepham (Bournemouth), Chris Gunter (Charlton Athletic), Rhys Norrington-Davies (Sheffield United), Neco Williams (Liverpool), Connor Roberts (Swansea City), Ben Cabango (Swansea City), Tom Lockyer (Luton Town)

Orta saha: Joe Allen (Stoke City), Joe Morrell (Luton Town), Ethan Ampadu (Chelsea), Matthew Smith (Manchester City), Jonny Williams (Cardiff City), Aaron Ramsey (Juventus), Dylan Levitt (Manchester United), Rubin Colwill (Cardiff City), David Brooks (Bournemouth), Harry Wilson (Liverpool)

Forvet: Kieffer Moore (Cardiff City), ?Gareth Bale (Real Madrid), ?Tyler Roberts (Leeds United), Daniel James (Manchester United)

A Kümesi’nin maç takvimi:

11 Haziran Cuma (TSİ 22.00): Türkiye-İtalya (Roma Olimpiyat Stadı)

12 Haziran Cumartesi (TSİ 16.00): Galler-İsviçre (Bakü Olimpiyat Stadı)

16 Haziran Çarşamba (TSİ 19.00): Türkiye-Galler (Bakü Olimpiyat Stadı)

16 Haziran Çarşamba (TSİ 22.00): İtalya-İsviçre (Roma Olimpiyat Stadı)

20 Haziran Pazar (TSİ 19.00): İtalya-Galler (Roma Olimpiyat Stadı)

20 Haziran Pazar (TSİ 19.00): İsviçre-Türkiye (Bakü Olimpiyat Stadı)

Not: Ekipler, şampiyonanın açılış maçına kadar sakatlık yahut hastalık durumunda takımlarında değişiklik yapabilecek. Sakatlanan kaleciler ise turnuva sırasında dahi değiştirilebilecek.

Milliyet

hack forum hacker sitesi hack forum gaziantep escort gaziantep escort Shell download cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı bitcoin casino siteleri
evden eve nakliyat şehirler arası nakliyat
hack forum forum bahis onwin fethiye escort bursa escort infoisrael.net casino siteleri deneme bonusu veren siteler meritking meritking izmit escort adana escort Ataşehir escort ankara escort bostancı escort kadıköy escort slot siteleri casibomcu.bet deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler hack forum hack forum hack forum hack forum hack forum warez script hacking forum loca forum hack forum Tarafbet